Рейтинг сіялок: John Deere, Great Plains, Kinze, Bourgault, Monosem, Amazone

Критеріями оцінки сівалок наші експерти-практики порахували якість посіву, надійність, універсальність, адаптованість до українських реалій, співвідношення ціна/якість, а також організацію техобслуговування. Кількісні показники з випуску сівалок вітчизняного виробництва нам надали в Міністерстві промислової політики України.

Важливим показником стала купівельному зарубіжних моделей сівалок, як нових, так і вживаних , яку експерти визначали, звернувшись до реєстраційних документів митного контролю 2008 - перших трьох кварталів 2009 року. На жаль, коли ми звернулися до ексклюзивних дилерам деяких зарубіжних брендів, не всі погодилися підтвердити або уточнити цифри, отримані при обробці митних даних.

Проте, якщо незалежні експерти називали лідерами потреб аграріїв серед сівалок, наприклад, John Deere, Great Plains або KINZE, отримані нами кількісні показники митниці цілком підтвердили стабільний попит саме на ці марки. Зокрема , найпопулярнішою серед українських аграріїв моделлю стала сівалка JD 1890 973BH John Deere; багато шанувальників в степах України у NTA 3510 Great Plains і 3S4000HDF Great Plains. Компанію північноамериканських універсалів в технології ноу-тілл потіснила южноамериканка TDNG 420 SEMEATO .

За підсумками опитування практиків та аналізу купівельної динаміки нам вдалося виділити кілька ключових тенденцій на ринку сівалок.

По-перше, за кількісними показниками лідерство продовжує утримувати вітчизняний виробник. У нашому випадку - Кіровоградське ВАТ «Червона зірка». Їх сівалки завойовують симпатії споживачів простотою конструкції і ціною. У сегменті широкозахватної техніки прямого посіву впевнено почувається дніпропетровський «Агро-Союз».

Це підприємство, як і Київський машинобудівний завод «Тодак», працює в кооперації з провідними виробниками імпортної техніки. Впроваджують технічні новинки, які добре зарекомендували себе на світовому ринку, використовуючи можливість знизити собівартість продукту за рахунок внутрішніх резервів. На думку експертів, потреби вітчизняної техніки поки пояснюється лише більш низькою, порівняно з імпортною технікою, ціною.

По-друге, явно зростає потреба сівалок, здатних працювати за сучасними ресурсозберігаючими технологіями. Дилери закордонних сівалок для ноу-тілла особливо успішно попрацювали в 2008 році, коли урожай, ціни на сільгосппродукцію і широкі можливості кредитування підвищили купівельну спроможність українських фермерів. Правда , минулий рік різко стримав апетити і тих, і інших: вартість металу підвищила вартість техніки відсотків на 20, двері банків зачинилися, як мишоловки, придавивши необережних боржників зрослими процентними ставками, а держава, як звичайно, умив руки, припинивши дотувати навіть кредити для вітчизняної техніки.

По-третє, виявилося, що близько 70 відсотків імпортованих в останні 2 роки сівалок склали колишні у вживанні машини. Вікова вилка - від однорічних «немовлят» до «бабусь» 1962 року народження. Правда, воліють красунь молодші - 2005-2008 року випуску.

По-четверте, намітився істотний «расовий» прорив: серед комунікабельних американок, надійних німкень, шведок і витончених француженок своїх симпатиків знайшли і недорогі китаянки. Так, минулого року Україна закупила більше сотні сівалок точного сівби XINGTAI компанії Linyu Longda Trading Co, півтори сотні зернових сівалок SHANDONG (модель 2BXF), і навіть 150... «Мотосеялок» компанії Qingdao Bondex Trade Service Co.Ltd, вироблених в Китаї.

Серед колоритних епізодів імпорту - кінні сівалки з Польщі, куплені, очевидно, невеликими фермерськими господарствами. Але тенденція українських господарств до укрупнення явно простежується в динаміці продажів імпортних сівалок : у 2009 році значно підвищилася кількість імпортованої широкозахватної техніки.

Головним достоїнством сучасної сівалки майже кожен з опитаних керівників називав надійність, на другому місці - якість посіву і тільки на третьому - співвідношення ціна-якість. Проте, на практиці ціна, особливо у невеликих господарств, ставала вирішальним фактором відповіді на гамлетівське питання - купувати чи не купувати?..

А в десятці найбажаніших брендів, відповідно до думки анкетованих, виявилися наступні:

  1. John Deere
  2. Great Plains
  3. KINZE
  4. BOURGAULT
  5. Monosem
  6. AMAZONE
  7. Massey Ferguson
  8. KUHN
  9. Vaderstad
  10. Horsch

Думка експерта - Віталій Львов, віце-президент АФЗУ:

Якщо не брати до уваги політику 20-30 великих агрохолдингів, які мають великими інвестиційними засобами, малі та середні сільгосппідприємства, що обробляють від 100 до 10 тис. га землі, зараз досить обмежені в коштах. Не дивно, що самими популярними на українському ринку сьогодні залишаються сівалки ВАТ «Червона зірка».

Вони прості в обслуговуванні, відносно надійні, а головне - істотно дешевше. Хоча ціна на них зростає з року в рік: нині , залежно від моделі, це від 50 до 120 тис. грн. Затребуваними стали також сівалки, розроблені за кордоном, а випускаються у нас. Київський «Тодак» пропонує сьогодні такі в межах 100-150 тис. грн. Луганський «Клен» освоїв виробництво непоганих зернових сівалок, а також сівалок для овочів. «Агро-Союз » пропонує сівалки прямого висіву для здатних працювати з високих технологій - від 500 тис. до 1 млн. грн.

Технологія ноу-тілл - дуже перспективний напрямок , тому є попит на відповідні сівалки. Але реалізувати його фермери зможуть повною мірою тільки тоді , якщо вдасться повернути систему компенсації кредитних ставок і відновити систему довгострокового (на 4-5 років) кредитування. Поки ж навіть розстрочку дилери зазвичай дають не більше ніж на рік, а частіше - на півроку, до моменту збору врожаю.


Так что если ищете природний камень то: Недорого огромный выбор природного камня в с.Солотвино от производителя по оптовой цене.